תביעה לקביעת דרגת נכות

החיים מלאים בהפתעות, לצערנו חלקן עלולות להתגלות כלא נעימות בלשון המעטה. חס וחלילה, אנו עלולים למצוא עצמנו מעורבים בתאונה, פגיעה, או מחלה המצמצמים משמעותית את תפקודנו. במצב זה, אנו זכאים להגשת תביעה לקביעת דרגת נכות בעקבות הפגיעה שספגנו, וממש כמו כל מקרה אחר בו אנו מוצאים עצמנו עומדים בפני מערכת המשפט, רצוי שיעמוד לצדנו עורך דין מנוסה שילווה אותנו בבטחה לאורך התהליך.

הגורמים בגינם ניתן להגיש תביעה לקביעת דרגת נכות

  • הגשת תביעה לקביעת דרגת נכות לאחר הכרה כנפגע עקב השירות הצבאי וכתוצאה מהשירות הצבאי- נכה צהל.
  • הגשת תביעה לקביעת דרגת נכות לנפגע איבה – בהתאם להגדרת המוסד לביטוח לאומי, פגיעת איבה הינה; כל פגיעה ישירה או עקיפה הנגרמה כתוצאה מפעולת איבה של כוחות אויב עוינים, פגיעה שנגרמה כתוצאה מפעולה החשודה כפעולת איבה כולל פגיעת מכלי נשק אשר היה מיועד לביצוע או מניעת פעולת איבה. כמו כן מוגדרת כפגיעה כתוצאה ממעשה אלימות שנגרם בעקבות השתייכות אדם ללאום מסוים, או על ידי ארגון טרור.
  • קביעת דרגת נכות מעבודה – במידה ואדם נפגע בעקבות תאונת עבודה או מחלה הנגרמה בעקבות העבודה, יוכל להגיש על כך תביעה שלאחריה יוזמן לוועדה רפואית שתקבע האם ניתן להתיר לו נכות בעקבות הפגיעה בעבודה, ואת דרגת הנכות בעקבותיה.
  • תביעה לקביעת דרגת נכות כללית – תושבי ישראל – החל מיל 18 ועד 12 חודשים לאחר גיל הפרישה – המבוטחים בביטוח לאומי שכתוצאה מליקוי גופני, שכלי או נפשי או בעקבות מחלה, תאונה או מלידה צומצם כושר השתכרותם או תפקודם במשק הבית.

עוברים את התהליך בשלום עם עוה"ד נעמה סולומון

תהליך הגשת התביעה, ועד רגע קבלת ההחלטה בידי הוועדות הרפואיות ובתי המשפט ו/או בתי הדין, עלול להיות ארוך ומתיש. שמי עו"ד נעמה סולומון ואני כאן כדי להפוך את התהליך ליעיל יותר עבור לקוחותיי ומצבם הרגיש.

ניסיוני הרב לימד אותי שכדי להצליח, יש להתאים את דרך הטיפול לכל תיק באופן פרטי. אל תתפשרו על מה שמגיע לכם – פנו אליי עוד היום ויחד, נעבור את התהליך בהצלחה, ננסח התביעה להכרה הנכה צהל ואח"כ נעמוד על הזכויות לקבלת ההטבות על פי אחוזי הנכות.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
הצהרת נגישות

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים