חיפה, ישראל
חייגו עכשיו: 03-6861851

עורך דין נכי צהל

אדם שנפגע בזמן שירותו הצבאי בשל מחלה או פגיעה, והוכר על ידי קצין התגמולים יהיה זכאי לזכויות רבות בעקבות אחוזי הנכות שניתנו לו. תפקידו של עורך דין נכי צהל מתחיל כאשר הוועדות הרפואיות או קצין התגמולים אינם מכירים בקיומה של נכות, והחייל ומשפחתו מוצאים עצמם מתמודדים לבד אל מול הבירוקרטיה, ומצבו הנפשי והפיזי של החייל שנפגע.

אילו זכויות יעזור לכם לקבל עורך דין נכי צהל

עורך דין נכי צהל יפעל לליווי צמוד של חיילים הזקוקים לקשת הזכויות שמגיעה להם בעקבות ההכרה בנכותם:

  • קבלת תגמולים – התגמולים המגיעים לנכי צה"ל מתחלקים לשלושה סוגים:
  1. תגמולים בסיסיים: מוענקים גם לנכים בעלי 10-19 אחוזי נכות שהוכרו ע"י קצין התגמולים, ואינם זכאים לתגמולים חודשיים אלא בהתאם למה שנקבע ע"י הוועדה הרפואית, הקובעת גם את גובה התגמולים עצמם. אלו שהוכרו באחוזי נכות בין 20-100 זכאים לתגמולים חודשיים.
  2. תגמולי שיקום – יוענק לנכים הנמצאים במסגרת תכנית שיקומית, בתוספת סכום מסוים שיעזור להם לכלכל עצמם.
  3. תגמולי קיום – נחלקים לתגמולים מיוחדים אותם יקבל אדם שאחוזי הנכות שנקבעו לו הם מתחת ל-50% אך עדיין איבד את כושר עבודתו בגינם. בנוסף ישנם תגמולים נצרכים הניתנים לאדם שאחוז הנכות שנקבע לו הינו מעל 50% ובוועדה מיוחדת נקבע כי איבד את כושר עבודתו.
  • טיפול רפואי – אדם שהוכר כנכה צה"ל יהיה זכאי לטיפול רפואי ותרופות בגין הנכות עליה הכיר קצין התגמולים.
  • הטבות – מכוח הוראות אגף השיקום, זכאים נכי צה"ל להטבות נכים, כמובן בהתאם לדרגת הנכות שניתנה להם; הטבות בקבלת רכב רפואי, הטבה בקבלת סיוע במעונות ילדים, ליווי נכים, הטבות בבתי מלון ועוד הטבות נוספות.

הקשבה ואמינות כערכים עליונים

עו"ד נעמה סולומון רואה בתפקידה שליחות, ובשל כך מעמידה את ההקשבה והאמינות כלפי לקוחותיה כערכים עליונים בעבודתה. כל אדם הוא סיפור, וכל תיק עומד בפני עצמו ודרך הטיפול בו שונה. הזכויות שלכם מגיעות לכם על פי חוק, ואין שום סיבה בעולם לוותר על מה שמגיע לכם! זה הזמן ליצור קשר עמה, ולהבטיח לעצמכם את הליווי המקצועי ביותר לקבלת זכויותיכם.

 

ממליצה לכם גם לעבור על המאמר שלי בנושא קביעת דרגת נכות

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
הצהרת נגישות
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים