חיפה, ישראל
חייגו עכשיו: 03-6861851

צוואות וירושות

צוואה בכתב יד

צוואה הנכתבת כולה בכתב ידו של המצווה וכן נושאת תאריך וחתימה בכתב ידו של המצווה.

צוואה בפני עדים 

זוהי הצוואה הנפוצה ביותר. צוואה בפני עדים הינה צוואה בכתב, היא נושאת תאריך וחתומה על ידי המצווה בפני שני עדים כשרים אשר אינם נוגעים בענין, לאחר שהצהיר בפניהם שזו צוואתו. העדים יאשרו באותו מעמד בחתימת ידם על פני הצוואה שהמצווה הצהיר וחתם כאמור.

צוואה בפני רשות

צוואה בפני רשות נערכת בעל פה על ידי המצווה בפני שופט, רשם של בית משפט או רשם לענייני ירושה או בפני חבר של בית דין דתי או בהגשת דברי המצווה בכתב, על ידי המצווה עצמו, לידי שופט או רשם של בית משפט, רשם לענייני ירושה או חבר בית דין דתי. לאחר קריאת דברי המצווה בפניו, כפי שנרשמו או כפי שהוגשו כאמור, והצהרתו שזו צוואתו מאושר כי הצוואה נקראה ושהמצווה אישר והצהיר כאמור. כאן אין דרישה לחתימת המצווה או הרשות.  

צוואה בעל פה

צוואה בעל פה הינה צוואת שכיב מרע הנעשית בדרך כלל על ידי מי שרואה עצמו על ערש דווי ורשאי בנסיבות המתאימות לצוות בעל פה בפני שני עדים השומעים את צוואתו. בצוואה זו נערך זיכרון דברים ביחס לדברי המצווה, בציון היום והנסיבות לעשיית הצוואה. זיכרון הדברים נחתם בידי שני עדים ומופקד על ידם אצל הרשם לענייני ירושה וזאת ככל האפשר בסמוך לאחר שנעשה. צוואה בע"פ בטלה כעבור חודש ימים בחלוף הנסיבות שהצדיקו עשייתה והמצווה עודנו בחיים.

צוואה הדדית

בני זוג רשאים לערוך צוואות מתוך הסתמכות של בן זוג אחד על צוואת בן הזוג האחר. בני הזוג יכולים לצוות הדדית כי בפטירת מי מהם לפני בן הזוג השני, כל רכושו של הנפטר יעבור במלואו לבן הזוג הנותר בחיים. ביטול צוואה הדדית אפשרי אך ורק בתנאים הקבועים בחוק הירושה.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
הצהרת נגישות
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים