חיפה, ישראל
חייגו עכשיו: 03-6861851

מידע שחשוב להכין לקראת עריכת הצוואה

חשוב מאד להכין מראש רשימה של כל רכושו ונכסיו של המוריש, לרבות נכסי נדל"ן, מכוניות, כספים המצויים בבנקים ובמקומות אחרים, אוספי אומנות וכל דבר אחר שהינו בעל ערך כלשהו. על המצווה להחליט מראש מי מן היורשים יירש מה, ולהגיע מוכן עם כל המידע אל עורך הדין על מנת שיוכל להכין את הצוואה בהתאם לרצונו של המצווה, או להדגיש את הבעיות בחלוקה המבוקשת אם יש כאלה.

כאשר המצווה מחליט לנשל מהעיזבון בן משפחה שבהיעדר צוואה היה יורש עפ"י דין, או לחלופין לצוות לו חלק קטן באופן משמעותי ובלתי יחסי לחלקו בעיזבון לו היה יורש עפ"י דין, ועל מנת למנוע תקיפת הצוואה בעתיד בטיעונים בדבר מצבו הנפשי של המצווה בעת עריכת הצוואה, רצוי לצרף כנספח לצוואה אישור מרופא המעיד על כך שבעת עריכת הצוואה, מצבו הנפשי של המצווה היה תקין. כאשר קיים אישור כזה, יהיה קשה מאד לתקוף את הצוואה בטעונים כאלה.
בנוסף, ניתן ורצוי לצרף סרט וידאו בו המצווה מוסרט כאשר הינו נותן בע"פ את ההוראות המנשלות.
בצוואה ניתן ורצוי לקבוע מי יהיה מנהל העיזבון שיוציא לפועל את הצוואה.

תוקף צוואה ועדכונה

ככלל צוואה תקפה כל עוד לא נערכה צוואה אחרת, חדשה, במקומה. על תוקף צוואה אין התיישנות והיא אינה מוגבלת בזמן. רק צוואה חדשה הופכת את הצוואה הישנה לחסרת תוקף.
חשוב לעדכן את הצוואה בהתאם לשינויים בחיים האישיים אשר התרחשו לאחר עריכת הצוואה האחרונה שנערכה (לידת ופטירת קרובי משפחה, חתונות, גירושין, חיים עם ידועים בציבור, שינוי במצב הרפואי של המצווה או הנהנים, תוספת נכסים וכיו"ב).

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
הצהרת נגישות
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים