חיפה, ישראל
חייגו עכשיו: 03-6861851

הנגשה לנכים

אחד הנושאים הבוערים ביותר כיום הוא הנגשה לנכים בתחומים שעד כה, לא היו נגישים כלל בעיקר בשל חוסר מודעות. החל ממעליות, תאי מדידה, ואפילו אתרי אינטרנט. הרציונל הלגיטימי כל כך המלווה את הנושא, הוא הזכות לחיים שוויוניים, בנוחות ועצמאות מלאה – לכל אדם באשר הוא. על מנת להצליח ולהגשים מטרה זו במלואה, קיימים הסדרי נגישות המאפשרים לאוכלוסיות המוגבלות להשתלב בחברה באופן מלא.

הנגשה לנכים בכל התחומים

על פי החוק, עסק או מוסד שאינם מאפשרים הנגשה לנכים עומדים בפני האפשרות להאשמות פליליות, וכן כתוצאה מכך פגיעה כלכלית. לכן, רצוי לשאוף להנגשה מלאה בכל תחום:

  • בית עסק או מוסד ציבורי – על בעל העסק לשאול את עצמו שאלות מנחות במטרה לוודא שהמקום אכן נגיש לבעלי מוגבלויות; האם הדרך המובילה לעסק נגישה? האם הדלת ניתנת לפתיחה בקלות? האם כיסא גלגלים יעבור בפתח? האם קיים מרחב מספק? האם דלפק השירות נגיש ונוח? האם קיימים בידיי אמצעי הסברה והנחייה לעיוורים וחרשים?
  • אתר אינטרנט – כולם משתמשים באינטרנט, בכך תוכלו להיות בטוחים. לכן, אם אתם נמצאים בשיאו של תהליך פתיחת אתר אינטרנט לעסק שלכם, שימו לב: האם האתר שלכם תומך בתכנה המיוחדת המשמשת עיוורים להקראת התכנים באתר? האם ניתן לבצע פקודות באתר דרך המקלדת במקרה בו המשתמש אינו יכול להשתמש בעכבר? האם הטקסט בולט, קריא ומובן? וכמובן, האם הסרטונים שבאתר שלכם מלווים בכתוביות עבור לקויי השמיעה?

הדרך לשוויון מתחילה כאן!

אין ספק שהמודעות לנגישות הולכת וגוברת בשנים האחרונות, ועדיין, אנשים רבים עם מוגבלויות מוצאים עצמם זקוקים לעזרתם של אחרים בביצוע פעולות שונות שיכלו לבצע עצמם, אם רק הייתה להם הנגישות לכך.

שמי עוה"ד נעמה סולומון ואני מזמינה אתכם להפנות אליי כל מקרה ועניין בו אתם יודעים שלו הייתה לכם אפשרות, יכולתם לבצע את המשימה בעצמכם. שוויון ועצמאות הן זכויות בסיסיות לכל אדם, ואני מאמינה שבשיתוף פעולה מלא ביני וביניכם, נשיג בדיוק את זה!

לכל אחד ואחד יש זכות לקבל חיים שויוניים , כל אחד צריך לקבל ההזדמנות עצמה.

קידום אתרים לעסקים קידום אתרים לעסקים
הצהרת נגישות
השארת הודעה מהירה

לייעוץ ללא התחייבות מלא את הפרטים הבאים